(postřehy o varhanách a varhanní hudbě v plzeňském regionu)

Mimořádné Staročeské Vánoce

4. ledna 2014 v 12:30 |  Hudba v Plzni a okolí
V neděli 5. ledna 2014 se uskuteční hudební nešpory v plzeňském evangelickém kostele u nádraží Jižní předměstí. Mimořádné budou v několika směrech. Jednak v lednu nešpory dlouhá léta nebývaly, dále se konají mimořádně ODPOLEDNE od 15 hodin, což souvisí s další novinkou - velkým počtem dětských (a nadto mimoplzeňských) účinkujících.
Na programu bude několik částí z Vánoční muziky Adama Michny z Otradovic, české vánoční koledy a varhanní hudba. Pro srovnání zazní i skladby Michaela Praetoria a Johanna Sebastiana Bacha.
Z dospělých účinkujících jmenujme Janu Richterovou a Moniku Soukupovou (zpěv), Jaroslava Brože (varhany) a samozřejmě hlavní organizátorku a iniciátorku akce Hanu Pumrovou, pod jejímž pedagogickým působením se připravuje řada nejmenších i starších muzikantů (v oboru zobcové flétny, příčná flétna) v Základní umělecké škole ve Starém Plzenci a Nezvěsticích.
Věříme, že toto vystoupení přispěje ke sváteční atmosféře těchto dní.=================================================================================================================
 


Aktuální články

Reklama