(postřehy o varhanách a varhanní hudbě v plzeňském regionu)

Flétnista Jiří Stivín a farář Jiří Pumr

24. srpna 2012 v 22:42 |  Hudba v Plzni a okolí
V neděli 2. září 2012 v 19 hodin jsme přivítali v evangelickém kostele v Němejcově ulici vynikající hudební osobnost, multiinstrumentalistu a skladatele Jiřího Stivína. Tento pamětník byl hlavním hostem vzpomínkového hudebního večera ke 20. výročí úmrtí legendárního plzeňského faráře Jiřího Pumra. Dalšími účinkujícími byl flétnista Marek Špelina a varhaník Jaroslav Brož. V první části vystoupili oba flétnisté před publikem, po promluvě jsme z kůru slyšleli triové sonáty J.J. Quanze a G.Ph. Telemanna s varhanním doprovodem. Celý program byl propojen skladbami pro sólové varhany F. Couperina, G. Muffata, G. F. Händela a L. Marchanda.


V programu zazněla hudba renesance a baroka. Příjemným osvěžením byla však improvizace Jiřího Stivína, který během ní prošel po obou galeriích, aby nakonec skončil na schodišti k věži...Na starším snímku Jiří Stivín se svou žačkou Hanou Pumrovou, která je dcerou zmiňovaného faráře Jiřího Pumra.
Ta pronesla úvodní slova k hudebnímu programu, připomněla tradici nešpor a především významu svého otce.

Níže uvedené obrázky jsou z vystoupení 2. září 2012:_____________________________________________________________________________________________
 


Aktuální články

Reklama