(postřehy o varhanách a varhanní hudbě v plzeňském regionu)

Muzikanti františkánského kostela benefičně

24. července 2009 v 13:41 |  Hudba v Plzni a okolí
Dalším příspěvkem do sbírky na generální opravu varhan kostela Nanebevzetí Panny Marie přispěli výtěžkem účinkující ze svého koncertu v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí v Plzni. Na něm v neděli 19. 7. 2009 od 19 hodin vystoupili zpěváci a instrumentalisté "mateřského" františkánského kostela.

Koncert byl rozdělen do čtyř bloků, ve kterých se střídala čistě vokální hudba se skladbami pro flétnu a varhany. Vokální bloky zajišťoval komorní sbor Vox Imperfecta, který vznikl v roce 2006 z původní studentské scholy kostela "u františkánů" a který nyní krom tohoto kostela hodně účinkuje i mimo Plzeň. Sbor, který vede Pavel Dolanský, přednesl skladby J. S. Bacha, A. Scarlattiho, G. Pitoniho a T.L.de Victorii.
V dalších blocích zněla hudba pro flétnu a varhany od J. S. Bacha, J. B. Loeilleta a G. Ph. Telemanna, prostřídané sólovými skladbami pro varhany od J. S. Bacha, J. Pachelbela, F. Couperina a R. Schumanna v podání flétnistky Hany Pumrové a varhaníka Jaroslava Brože.

Interpreti současně děkují plzeňské borské farnosti za možnost uspořádat koncert ve prospěch opravy "svých" varhan v prostředí kostela sv. Jana Nepomuckého, kde jsou již varhany po generální opravě.
 


Aktuální články

Reklama