(postřehy o varhanách a varhanní hudbě v plzeňském regionu)

Hlasujeme pro opravu kostelíka U Ježíška

21. listopadu 2008 v 18:46 |  Varhany na Plzeňsku

Stalo se již bohulibou tradicí pivovaru Prazdroj, že každý rok předává velký finanční dar městu Plzni ve formě podpory projektům, které měly při hlasování občanů největší odezvu.
Účelem programu PRAZDROJ LIDEM je podpora projektů, které významnou měrou přispějí ke zvýšení životní úrovně obyvatel města Plzně. Celková částka 3.000.000,- Kčs bude rozdělena mezi nejúspěšnější projekty.
Mezi dvaceti soutěžními projekty je i akce Sdružení pro obnovu památek v Rokycanech a okolí, která po obnově vnějšího vzhledu pokračuje pracemi v interiéru kostelíka U Ježíška.

Tento projekt (PLP7) soutěží o částku 400.000,- Kč z celkové potřebné sumy 480.000,- Kč.

Pro podporu opravy interiérů kostelíka U Ježíška v Plzni, lze poslat svůj hlas přes internet na stránkách www.prazdrojlidem.cz, popř. pomocí dárcovské SMS zprávy z mobilního telefonu nebo pomocí hlasovacího kupónu z Plzeňského deníku. Dárcovská SMS zpráva navíc z částky 30 Kč poskytne přímo na účel projektu 27 Kč. Hlasování je tímto propojeno i s drobným příspěvkem.

Zde uvádíme tvar dárcovské SMS zprávy:

DMS(mezera)PLP7
DMS zasílejte z mobilu na číslo 87777.

Pro naše čtenáře je tento kostelík atraktivní právě tím, že sem bude v rámci této akce vrácen varhanní pozitiv, zrestaurovaný varhanářem Rudolfem Valentou.
Tento nástroj pochází z doby kolem roku 1700 a v současné době je umístěn v kapli sv. Barbory františkánského kláštera v Plzni. Jeho zvuk je veřejnosti znám i z dnes již historické nahrávky Supraphonu z roku 1972, kde na něj hraje prof. Jiří Reinberger.

Zvuková dispozice je tradiční:
Copula maior 8´
Copula minor 4´
Principal 2´
Octav 1´Nezapomeňte, že uzávěrka hlasování je 28. 11. 2008.

Závěrem ještě odkaz na projekt opravy kostelíka v rámci projektu "Prazdroj lidem":
 


Aktuální články

Reklama