(postřehy o varhanách a varhanní hudbě v plzeňském regionu)

Proč blog a proč "NOKTURNO"?

24. dubna 2006 v 9:44 |  O tomto blogu
Moji milí osobně více či méně známí či zcela anonymní návštěvníci!
Rozhodl jsem se využít moderních komunikačních prostředků k propagaci varhan, varhanní hudby, hudebního (a vůbec) dění v našich kostelích. Je to proto, že můj celoživotní zájem považuji za ten, kterému se říkává "ušlechtilý", není mi lhostejný osud nástrojů a hudby v našich chrámech a tato oblast není tak ekonomicky lukrativní, aby se jí ve velké míře věnovala média masové komunikace.
Myslím si, že každý takovýto malý projekt na internetu může přispět k vzájemné informovanosti společnosti odborné i laické, pomoci novým kontaktům a tím i porozumění mezi lidmi. S dobrou hudbou to jde ještě lépe.
Jako varhaník františkánského kostela v Plzni jsem tomuto blogu - bloku informací kolem varhan v Plzni a okolí dal do názvu slovo NOKTURNO. V hudební terminologii znamená charakteristickou skladbu či hudební produkci pozdního večera či noci. A taková je i naše hudba po poslední nedělní mši v Plzni a širokém okolí. Kolem 21. hodiny zde zaznívají barokní skladby pro flétnu a varhany jako tečka po svátečním dni v našem krásném kostele plném barokního mobiliáře. Rád bych též slyšel NOKTURNO i na dosud spících varhanách - těch porouchaných, zapomenutých nebo i funkčních, ale kde jsou ruce varhaníka dosti vzdálené. Chtěl bych vydávat svědectví o obnově našich nástrojů, o nekomerčních hudebních aktivitách na kůrech našich kostelů a vzdát tak hold i všem nadšeným muzikantům - amatérům, kteří oddaně slouží na tomto poli bez ohledu na své pohodlí, volný čas, počáteční nezdary či nezájem svého okolí.
Ať NOKTURNO tohoto blogu svítí i do našich dní svátečních i všedních! A s hudbou je svět vždy krásnější. Uvítám i Vaše náměty ke zlepšení těchto stránek.

Autor textů a fotografií na těchto stránkách:
varhaník Ing. Jaroslav Brož, Plzeň
kontakt: Facebook
 


Komentáře

1 otcovský | E-mail | 9. dubna 2007 v 15:57 | Reagovat

Stránky mě potěšily. Přeji dostatek vytrvalosti v díle.

2 P. Slachová | E-mail | Web | 5. ledna 2009 v 9:30 | Reagovat

Dobrý den, pane Broži, již nějakou dobu se na svých stránkách chlubíme vašimi fotkami :) Teprve teď mě napadlo, že byste to měl vědět, zvažuju, že bychom tam vaše jméno uvedli, asi by to bylo slušné...

Každopádně se nám fotky moc líbí, děkujeme :)

ps. zapomněla jsem pochválit tyto stránky a též vaše hraní při mši!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama